Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy a Pécsi Civil Közösségek Házában Orosz Filmklub folytatodik.
Figyelmetekbe ajánljuk «A forradalom angyalai» (2014) című filmet. A film cselekménye megtörtént eseményen alapul, az 1933-as Kazim-i felkelés eseményeit, az Ob környéki tundra népeinek – nyenyecek és hantik – szovjet hatalommal szembeni ellenállását idézi fel, amit hagyományaik felszámolása és az új típusú kultúra terjesztése váltott ki.
A film révén megismerjük a szovjet emberek és az ő világnézetüket elutasító őslakosok kapcsolatát. Művészi formában kerülnek bemutatásra a forradalom utáni első évtizedek, különösen kiemelve a forradalmi események kegyetlenségét és értelmetlenségét. A film remek epizódokat tartalmaz az oroszországi kis népek életéből, érdekes rövid kitérőt ad a 20-as évek művészetébe.
A 26. oroszországi filmfesztivál versenyprogramja keretében került sor «A forradalom angyalai» című film premierjére, ahol a film díjat kapott a «legjobb rendezésért» és megkapta a filmkritikusok és forgalmazók díját is.
Időpont: 2018. szeptember 12. (szerda) 18:00
Helyszín: Pécsi Civil Közösségek Háza (Pécs, Szent István tér 17.)
A forradalom angyalai
113 perc, orosz nyelven, magyar felirattal.
Az ingyenes vetítésekre szeretettel várjuk a Pécsi közösség filmkedvelő tagjait.
1934. A Szovjetunió északi részén sok nyugtalan körzet van, a hanti és nyenyec sámánok nem akarják elfogadni az új ideológiát. Hogy megbéküljön egymással a két kultúra, az ősi pogányság és az orosz forradalmi avantgárd, művészek indulnak az Ob-vidéki tajgába agitálni: egy zeneszerző, egy szobrász, egy színházrendező, egy konstruktivista építész, egy filmrendező és a csapat vezetője – Polina Forradalom.
A Forradalom angyalai című film egy érdekes feldolgozása az októberi forradalom kultúrharcos éveinek. A film megtörtént események alapján készült.
Az alkotás a nyomasztó naturalizmusával éri el a nézőben a fásultságot, a belefáradást és ezáltal a negatív életérzést, az unszimpátiát a látott dolgok iránt.A film fő cselekménye az 1934-es évben játszódik. Egy csapat (3 fő) művészember azt a feladatot kapja, hogy menjenek el a hantik közé, és az októberi forradalom szellemét terjesszék közöttük. A kultúrbrigád tagjai számára nem ismeretlen a feladat. Jól összeszokott társaság ők. Nem ma kezdték a közös propagandamunkát.