A Pécsi Magyar-Orosz Társaság szeretettel ajánlja figyelmükbe a posztszovjet Oroszország film felhozatalát.
Második rész: „A postás fehér éjszakái”.
A film bemutatója 2016. október 19-én este 18:00 órakor látható Civil Közösségek Házában.
A film magyar feliratttal, ingyenesen nézhető.
„A postás fehér éjszakái” – Andrej Koncsalovszkij filmje, 2014
Meglepően mély és távoli, a kíváncsiskodó szemek elől elrejtő és a befolyásoló orosz civilizációt mutatta be „A postás fehér éjszakái” c. filmében Andrej Koncsalovszkij.
Egy elszigetelt észak-oroszországi faluban, az izgalmas Kenozerye-ben, ahol a festői tavak partjain ősi északi falvak rejtőztek el, – az ősi „szent ligetek” árnyékában elrejtett keresztek közt, – Andrej Koncsalovszkij egy leheletnyi portrét rajzol le a közösségről, mely érintetlen maradt a posztszovjet időszak óta.
Sok településen Oroszországban az emberek mintha az államon kívül élnének, gyakorlatilag, magukra utalva. Gyakran előfordul, hogy az egyetlen képviselője a hatóságoknak ilyen helyeken és esetekben, – a postás. Ő jelenti az egyetlen fő kapcsolatot a kis létszámú lakosok között az elhagyott falvakban és a városi civilizáció között.
Az egyik ilyen postás-t, – Alexei Tryapitsyn-t, mutatja be a film. Tryapitsyn jelenti az egyetlen kapcsolatot a környező falvak lakosságával és a külvilág között. A legtöbb szerepet a filmben a helyiek játszották el, – ez által a film dokumentumfilm hatását váltja ki.
Konchalovsky nem csak az orosz faluról készített filmet. Valójában a filmén keresztül az egész Oroszország életét mutatta be. Véleménye szerint az egész Oroszország etikai és humánus értelemben ősi maradt, annak ellenére, hogy egyben hatalmas rakéta és űrállomások birtokosa is.
Díjak:
Velencei Filmfesztivál, 2014
Ezüst Oroszlán Díj a legjobb rendezői munkáért (Andrej Koncsalovszkij)
Zöld csepp Award díj
Golden Eagle Díj a legjobb forgatókönyvért, 2015